Vatan Partisi’ne katılan Sancak: Kaydı vakti gelince açıklayacağım

Eski AK Parti Merkez Karar ve İdare Heyeti üyesi Ethem Sancak, Vatan Partisi’ne katıldı. Sancak, Vatan Partisi İstanbul Vilayet Merkezi’nde partinin genel lideri Doğu Perinçek’in de iştirakiyle basın toplantısı gerçekleştirdi.

AK Parti’den ayrılış sürecini başlatan ve Gazete Duvar’da yayınlanan “Biz Amerika’nın takviyesiyle iktidara geldik” kelamlarını yalanladığını ve gerçek ses kaydını açıklayacağını söyleyen Sancak’a bunu neden hala yapmadığı halindeki sorumuza, “Zamanı gelince açıklayacağım” cevabını verdi.

‘YIKILMIŞ BMC’Yİ AYAĞA KALDIRDIM’

Vatan Partisi İstanbul Vilayet Binası’nda açıklama yapan Ethem Sancak, şunları söyledi:

“Bir malumu ilan ediyoruz. Neredeyse 4 aydır benimle ilgileniyorsunuz. Medyanın bu kadar ilgisinde olacağımı düşünmüyordum lakin teşekkür ediyorum. Lütfen beni elli yıllık geçmişimle görün. Ülke çıkarları kelam konusu olduğunda para ikinci plandadır. Bir sürü genel liderle çalıştım. Fikre kıymet veren tek önderdir Perinçek. Beni ‘AK Parti periyodu zengini’ olarak lanse ediyorlar. Onlara şunu söylemek istiyorum: Ben AK Parti’ye katılmadan evvel TÜSİAD’ta Lider yardımcılığı yaptım. AK Parti’ye katıldıktan sonra yoksullaştım. Ben AK Partideyken de ülkem için yaptım. Yıkılmış BMC’yi aldım. ‘One minute’ olayında millet ‘dik dur eğilme’ diyor. Ona ben fikir liderliği yaptım. Dağılmış iflas etmiş BMC’yi ayağa kaldırdım.”