Trabzonspor’un şampiyonluk kupası merdivenlere resmedildi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi grupları, 1 Nolu Beşirli Mahallesi’nde 46 basamaklı merdiveni evvel onardı, akabinde da bordo-mavi renklere boyadı.

İki sanatçı tarafından da merdivenlere çeşitli fotoğraflar yapıldı. Yaklaşık 10 gün süren çalışma sonucunda, üstten bakıldığında keşan deseni, aşağıdan bakıldığında ise 2021-2022 Spor Toto Harika Lig şampiyonluk kupasının üç boyutlu resmi ortaya çıktı.

Basamakların kenarlarına ise Trabzonspor’un kurulduğu günden bu yana tarihinde iz bırakmış futbolculardan Cemil Usta, Necati Özçağlayan, Ünal Karaman, Şota Arveladze, Hami Mandıralı, Hasan Şengün, Ali Kemal Denizci, teknik yöneticiler Özkan Sümer, Ahmet Suat Özyazıcı ve Şenol Güneş ile son şampiyonluk kupasını havaya kaldıran teknik yönetici Abdullah Avcı ve futbolcuların isimleri yazıldı.

Merdiveni kullanan yahut bölgeden geçen vatandaşların dikkatini çeken 3 boyutlu desende fotoğraf çektirmek isteyenler için ise özel bir alan oluşturuldu.

“Kutlama aktiflikleri milletlerarası alanda da çok büyük ses getirdi”

Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu, AA muhabirine, bir müddettir yaptıkları küçük, büyük dokunuşlarla kenti Trabzonspor’un şampiyonluğuna hazırladıklarını söyledi.

Zorluoğlu, taraftarların heyecanını belirli bir düzeyin üzerinde tutmaya uğraş ettiklerini belirterek, “Ve nihayet şampiyonlukla birlikte düzenlenen kutlama aktiflikleri yalnızca Türkiye’de değil, memleketler arası alanda da çok büyük ses getirdi.” diye konuştu.

Taraftarları, şampiyonluk öncesinde de yaptıkları farklı etkinliklerle kutlamalara hazırladıklarını anımsatan Zorluoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“Bu etkinliklerimizi artık de Beşirli Mahallesi’nde bulunan alandaki merdivenlerde kupayı gösteren o hoş bordo-mavi uygulamalarla sürdürüyoruz. Üç boyutlu çalışmamızı yeni bitirdik, vatandaşların bu alana ilgi göstereceğine inanıyorum. Buranın, bilhassa yurt içinden ve yurt dışından gelen vatandaşların fotoğraf çektireceği bir alana dönüşeceğini varsayım ediyorum. Küçük lakin tesirli bir dokunuş olduğunu düşünüyorum. Bu cins faaliyetlerimiz devam edecek.”

“Trabzon’umuza yakışır bir merdiven oldu”

Merdivenin bulunduğu sokakta ikamet eden Hilal Yılmaz, “Çok emek verildi, çok hoş oldu, çok beğendik. Trabzon’umuza yakışır bir merdiven oldu. Trabzonspor’un renklerini taşıyan merdivenlerin devamını bekliyoruz. Öteki mahallelerdeki merdivenlerde de bu tıp uygulamaları görmek istiyoruz.” sözlerini kullandı.

Desenlerin çok hoş olduğunu aktaran Özgün Kalyoncu ise “Burada hem yeni hem de eski antrenörler ve oyuncuların isimleri var. Uzun bir müddetin akabinde şampiyon olan Trabzonspor’un muvaffakiyetinin hala bu cins etkinliklerle kutlanması hoş bir şey.” diye konuştu.

Merdivenlerin bulunduğu güzergahı kullanan Saliha Genç Ongan da uygulamayı gerçekleştiren ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Ongan, fanatik Trabzonspor taraftarı olduğunu lisana getirerek, şöyle devam etti:

“Bu merdivenlere bayıldım, kusursuz olmuş. Biz duygusal insanlarız, kentimizin ekibi olduğu için Trabzonsporluyuz. Bizim için Türkiye’nin hepsi Trabzonsporlu, biz o denli görüyoruz. Bu merdivende yapılan uygulamanın başkalarına de yapılarak sayılarının artmasını istiyoruz. Merdivenleri bu türlü görünce güzelimize gitti, duygulanıyoruz.”

Bordo-mavili ekibin kent için değerine değinen Ongan, şunları kaydetti:

“Biz Trabzonspor’la yatarız, Trabzonspor’la kalkarız. Ekibimiz kazandığı vakit seviniriz, kaybettiği vakit üzülürüz. Ancak olağan ki her vakit yanındayız. Şampiyonluk kutlamalarında da çok sevindik. Millet Bahçesi’ne ailemle birlikte gittim, fevkalade bir şeydi. Merdivenlere yapılan kupa da aşağıdan bakınca canlı üzere duruyor. Atletlerin, Abdullah Avcı’nın ismi var burada. Oyuncuların isimlerini okuyunca kendilerini görmüş üzere, maç seyreder üzere oldum.”

Necati Berber de Trabzonspor’un bütün şampiyonluklarını gördüğünü, maçlarını da yakından takip ettiğini aktardı.

Berber, merdivenleri çok beğendiğini söz ederek, “Futbolcuların hepsini tanıyorum. Ortadan çok vakit geçtiğinden ötürü şampiyonluk bizim için bu kadar pahalı oldu, yoksa kadronun başka şampiyonlukları da çok hoştu. Trabzon’da bu tıp merdivenlerin hepsine buna misal desenlerin yapılması lazım.” diye konuştu.

KAYNAK: AA