Samsung bunu sevdi: En çok satılan akıllı telefonlar belli oldu!

Akıllı telefon sektöründeki hareketlilik tüm hızıyla sürüyor. Şirketler, rekabette bir adım öne geçebilmek için en yeni modellerini kullanıcıların beğenisine sunarken, piyasaların nabzını yoklayan araştırma firmaları da belirli aralıklarla yayınladıkları raporlarla akıllı telefon üreticilerinin satış rakamlarını gözler önüne seriyorlar.

Bu firmalardan Counterpoint Research, 5G destekli Android cihazlarla ilgili yeni bir rapor yayınladı. Raporla birlikte şubat ayında en çok satılan 5G’li Android akıllı telefonlar belli oldu.

Apple damga vurdu: Premium akıllı telefon sektörünün enleri açıklandı!

En çok satılan akıllı telefonlar

Counterpoint Research; son raporunda şubat ayında en çok satılan 5G destekli Android akıllı telefonları gözler önüne serdi. Buna göre Samsung, beş modelle bu alanda en başarılı şirket oldu. Şirket, bununla birlikte küresel 5G akıllı telefon piyasasındaki pazar payını yüzde 24’e yükseltti.

Şubat’ta en çok satan 5G’li akıllı telefon Samsung Galaxy A52s oldu. Yüzde 2,9 oranla zirvede bulunan modeli yüzde 2,87 ile Galaxy S22 Ultra takip etti. Üçüncü sırada ise çıkışı adeta yılan hikayesine dönen Galaxy S21 FE bulunuyor.

Şubat ayında en çok satılan 5G destekli akıllı telefonlar listesi;

Samsung Galaxy A52s 5GSamsung Galaxy S22 Ultra 5GSamsung Galaxy S21 FE 5GSamsung Galaxy A32 5GOPPO Reno 7 5G (Çin)HONOR 60Vivo S12Xiaomi Redmi K40Honor X30Samsung Galaxy A22 5G

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce küresel 5G akıllı telefon pazarında en başarılı şirket hangisi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.