Prens Andrew ve eski eşi Sarah Ferguson’ın saraydan kovulma korkusu

Kraliçe 2. Elizabeth’in vefatının akabinde sarayda yeni düzenlemeler yapılırken taciz tezleriyle prestiji zedelenen Prens Andres ve eski eşi Sarah Ferguson’ı da saraydan kovulma korkusu sardı.

Prens Andrew ve eski eşi Sarah Ferguson, Windsor’daki gösterişli malikanelerinde kalacak olsalar da bir noktada kendilerini kovan bir mektup geleceğinden kaygılı.

Presn Andrew’in bu tasasının nedeni ise ağabeyi Charles’ın kral olarak başa çektikten sonra monarşiyi nizama sokacağına dair vaatleri. Bunun bir kesimi olarak da Crown’un 500 bin dönümlük araziyi kapsayan geniş mülk portföyü ve bunun nasıl kullanıldığı hakkında bir inceleme yapılacağı düşünülüyor.

Bu inceleme, Andrew’u eski karısıyla paylaştığı malikaneden kovulmasıyla sonuçlanabilir.

Kraliçe’nin üçüncü çocuğu olan Andrew’un, son yıllarda Jeffrey Epstein ile olan alakası yüzünden prestiji hayli zedelenmişti. Prens Andrew, kendisine yönelik taciz davalarını çözerken, kraliyet ve askeri unvanlarını bırakmak zorunda kaldı.

Şimdi de saraydan gönderilme mümkünlüğü ile karşı karşıya kalan Prens’in, kovulması halinde nerede yaşayacağı muhakkak değil. Çift daha evvel de ekonomik meselelerle sık sık gündeme gelmişti.