Özgür Özel’den Levent Bülbül’e sert cevap: Sizin üzere hata örgütlerinin koğuşlarına gitmeyiz

MHP Küme Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, yaptığı yazılı açıklamada, CHP’nin e-ticarete ait kanunun kimi unsurlarının iptali için AYM’ye başvurmasını eleştirmişti.

Bülbül, “CHP’li Özgür Özel, basın toplantısı düzenleyerek iptal davasının açılmasının olağan olduğunu, yalnızca bir hususun iki fıkrası ile ilgili iptal taleplerinin olduğunu söz etmiş. Yani davanın kolay bir iki düzeltme talebi olduğu havasını vermeye çalışmış. CHP’li Özgür Özel de çok uygun biliyor ki iptali istenen o iki fıkra, kanun teklifinin en kıymetli nirengi noktasını oluşturmaktadır. Aşikâr ki işi pişkinliğe vurarak içinde bulundukları çelişkiyi ve tutarsızlığı gizlemeye çalışmaktadırlar. CHP’li Engin Altay, hararetle e-ticaret kanununu savunuyorken artık neden sus pus oldu? Anlaşılan bir yerlerden gelen talimat, CHP’nin Meclis iradesine galip gelmiştir. Son derece değerli, ulusal bir kanuna CHP eliyle büyük bir darbe vurulmuştur. Takdir büyük Türk milletinindir” demişti.

“ANAYASA MAHKEMESİ’NE MÜRACAAT HAKKIMIZI KULLANIRIZ”

Özgür Özel, Muhammet Levent Bülbül’e bugün yaptığı yazılı açıklamayla cevap verdi. Özel’in açıklaması şöyle:

“E-Ticaret Kanunu’na ait Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız müracaata Milliyetçi Hareket Partisi de Adalet ve Kalkınma Partisi’nden esinlenerek itirazda bulunmuş. Ey Levent Bülbül, Anayasa Mahkemesi gayrimeşru bir yer mi ki Anayasa Mahkemesi’ne müracaat olunca feryat ediyorsun. Biz, elbette Anayasa’nın sağladığı bu çok kıymetli garanti doğrultusunda Anayasa Mahkemesi’ne müracaat hakkımızı kullanırız. Bizler, sizin üzere cürüm örgütlerinin koğuşlarına gitmeyiz, cürüm örgütü önderleriyle kol kola girmeyiz. Anayasa’dan yetkisini alan bir başvuruyu yapmış olmamız sizi neden bu kadar rahatsız etmektedir? Unutulmamalıdır ki Anayasa Mahkemesi’ne müracaat, ana muhalefet partisine verilmiş bir hak olmanın yanında topluma karşı bizlerin bir ödevi ve sorumluluğudur.

“ANAYASA MAHKEMESİ’NDEN KORKMAYIN”

E-Ticaret Kanunu üzerinden ulusallık taslamayın. Siz mi millisiniz? Siz ki TDİ ve TCDD’ye ilişkin olan ve özelleştirilmiş limanların işletme müddetlerinin 49 yıllığına artırılmasına ait işleticilere getirilen ve devleti ziyana uğratacak kanuna çıtınız çıkmadan ‘evet’ oyu verdiniz. Sen ki millete verdiği emeklilikte yaşa takılanlar kelamının ardında duramamış bir partinin küme başkanvekilisin. Sen ki millete verdiği kelamları unutup, bir tek bireyden gelen, saraydan gelen talimatlarla siyaset yapan, yasama organının gündemini o talimatlarla şekillendiren birisin. Sen ki kaç vatandaş aleyhine, ülke aleyhine yasal düzenlemeye el kaldırmış, ‘evet’ oyu vermiş birisin. Saraydan gelince ülkenin aleyhine, yandaşların ya da yabancıların lehine her karara, her teklife, her düzenlemeye gözü kapalı ‘evet’ diyenlerin şu gösterdiği hassasiyete bak! Bu kanunun tümünü Anayasa Mahkemesi’ne taşıdığımız üzere bir algıyı boşu boşuna yaymayın. Kaldı ki bu kanun madem bu kadar değerli, kanun yürürlük tarihi neden 1 Ocak 2023’tür? Madem bu kanun çok değerli, neden kanunun kimi fıkraları 1 Ocak 2024’te yürürlüğe girecektir? Biz, bu kanunu destekliyoruz. Lakin ölçülülük prensibi gereği hukukçularımız kimi fıkralarda terslik tespit etti. Anayasa Mahkemesi kontrolünden korkmayın. Anayasa’ya ters süreç yapmayın diye titizleniyoruz. Korkmayın, Anayasa Mahkemesi iptal kararı verirse yenisini tekrar bu Meclis yapacaktır. Lakin o vakit Adalet ve Kalkınma Partisi muhalefette olacaktır, siz de Meclis dışında kalmazsanız tekrar muhalefet partisi olacaksınız.

“PARTİMİZ TALİMATLA İŞ YAPMAZ”

Siz de çok düzgün biliyorsunuz ki CHP, bir yerlerden gelen talimatla iş yapmaz. Talimatla işi Cumhur İttifakı’nın, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin yaptığını herkes bilmektedir. Artık partimize iftira atmayı, palavra söylemeyi bırakın. İlla bir mevzu hakkında açıklama yapacaksanız, bir haftadır hiçbir MHP yetkilisinin sesini çıkarmadığı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı’nızla ilgili savlara açıklık getirin”