Okullara kurulan etkileşimli tahta sayısı, 522 bin 691’e ulaştı

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların teknolojik imkânlarını geliştirmek için tüm takviyelerin seferber edildiğini tabir ederek “Öğrencilerimizin daha uygun bir eğitim alması için okullarımızı teknolojik olarak donatmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda etkileşimli tahtaların verimli kullanımı için 20 bin adet SSD diskin değişimi yapıldı. 11 vilayette 27 meslek lisesinde faaliyette olan Etkileşimli Tahta Takviye Noktası sayısı, 81 vilayette 127 okula çıkarıldı.” değerlendirmesinde bulundu.  

1.000 adedi “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” kapsamında olmak üzere 1.320 adet bilgisayar teknolojileri laboratuvarının kurulumunu tamamladıklarını bildiren Bakan Özer, bilgisayar teknolojileri laboratuvarları için 24 bin masaüstü bilgisayar seti kurulumunu gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Öğrencilerin üç boyutlu düşünme ile tasarım marifetlerini geliştirmeleri gayesiyle FATİH Projesi kapsamında 420 adet 3D yazıcının bilgisayar teknolojileri laboratuvarlarına kurulduğunu belirten Özer, “Kronik rahatsızlığından ötürü okula devam edemeyen öğrencilere 6 bin 500 adet tablet bilgisayar seti dağıtıldı. Her bir tablet bilgisayara öğrencinin okul çeşidine uygun içerik yüklendi.” diye konuştu.