ÖGG sonuçları ne vakit açıklanacak? 98. ÖGG imtihan sonuçları bekleniyor…

Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından açıklanacak olan ÖGG sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Özel Güvenlik 98. Temel Eğitim ve 74. Yenileme Eğitimi İmtihanı sonuçları 15 Temmuz Cuma günü açıklanacak. Adayların yazılı imtihan sonucuna itiraz etme süreci ise 18 Temmuz ve 20 Temmuz tarihleri aralığında gerçekleştirilecek.

Özel Güvenlik Vazifelisi olabilmek için adayların imtihan sonucunun en az 60 puan olması gerekiyor. ÖGG imtihan sonuçları açıklandığı andan itibaren EGM adresine giriş yaparak TC kimlik numarası aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

ÖGG İMTİHAN SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

EGM’nin imtihan takvimine nazaran, imtihan sonuçları 15 Temmuz tarihinde erişime açılacak. https://www.egm.gov.tr/ adresinde yayımlanan duyuru ile adaylar imtihan sonuçları T.C. kimlik numarası ile sorgulayabilecekler.

ÖZEL GÜVENLİK İMTİHAN SONUÇLARI EGM’DE NASIL SORGULANIR?

EGM tarafından düzenlenen ÖGG imtihanı yeniden Emniyet Müdürlüğü’nün https://onlineislemler.egm.gov.tr/ isimli internet hesabından açıklanacak. Sonuç açıklandığı andan itibaren sorgulamak için T.C. kimlik numaranızı bilmeniz ve güvenlik kodunu yanlışsız girmeniz gerekiyor.