Nihat Doğan siyasete giriyor: HDP’den aday olabilirim

Haberler.com’un YouTube kanalında yayınlanan Haber Mazeret programının konuğu olan Nihat Doğan, 2023 yılında siyasete gireceğini açıkladı.

MHP ve HDP’ye ait açıklamalarda bulunan Doğan, şunları söyledi:

“HDP’DEN ADAY OLABİLİRİM”

“Türkiye, Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülke. Hayat çok süratli akıp gidiyor ve gençlerin de istekleriyle de daha şuurlu bir toplum var. Bunlara karşılık vermek için de daha dinamik olmak lazım. Siyasete girmek için vaktimin geldiğini düşünüyorum.

2023’te aday olacağım. HDP’den de aday olabilirim. Kürtlüğü teslim edecek parti HDP’dir.

“ÜMİT ÖZDAĞ TOPLUMU BÖLÜYOR”

Türklüğü MHP’nin temsil ettiğine inanıyorsanız HDP’nin de Kürt’ü teslim ettiğine inanıyorum. Ümit Özdağ’ın yaptığı telaffuzlar ve aksiyonlar toplumu bölüyor. Tabi ki de mahpusa atılsın demiyorum. Fikirlerin sonuna kadar özgürlükçü olması gerektiğini düşünüyorum.

Dünyadaki en büyük terörizm bir insanın ana lisan hakkının elinden alınmasıdır. Benim ana dilimi elimden alan her türlü beşere ‘kahraman’ deniliyor. ‘Kürt, Alevi yoktur’ diyen kahraman oluyor.

“MHP NASIL SİYASET YAPIYORSA BIRAKIN HDP DE YAPSIN”

Ben Kürt’üm ve Kürtçe konuşmak istiyorum dediğim vakit bölücü oluyorum. Biz bu ülkeyi bir arada kurduk, biz Kürt’üz, biz varız demenin neyi bölücülük. HDP yasal bir parti. Sayın Recep Tayyip Erdoğan da bundan 20 sene evvel bölücülükle suçlanmak suretiyle şiir okudu diye cezaevine attılar. Kimin terörist olduğuna bırakın da yargı karar versin.

Hukuka sonuna kadar inanıyorum. Bu kara günlerden geçeceğimize inanıyorum. Türkiye’nin büsbütün anayasal ve hukuk devleti olması gerektiğine inanıyorum. Ben de bu yüzden uğraş ediyorum. HDP’nin terörist olup olmadığına biz niçin karar veriyoruz? Bu ülkede yargı var savcılar var. Bırakalım da herkes kendi işini yapsın.

Bu ülkede Türkler nasıl siyaset yapıyorsa, MHP nasıl siyaset yapıyorsa bırakın HDP de siyaset yapsın. İktidarlar süreksiz, yargı kalıcıdır.”