Nedim Şener’den HDP seçmenine: PKK sizin ailenizden birini öldürüyor ve siz halay çekiyorsunuz

Ankara Spor Salonu’nda dün gerçekleştirilen HDP kongresi skandal imgelere sahne oldu. Kongreye katılan bir küme terör destekçisi, terörist başı Öcalan’a takviye sloganlarıyla halay çekti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, terör örgütü lehine atılan sloganlardan ötürü soruşturma başlattı.

Konuyla ilgili TVNET’te yayınlanan Net Bakış programında değerlendirmede bulunan gazeteci Nedim Şener, HDP seçmenini eleştirerek “Sokakta görüyorsunuz PKK yandaşları bir yerden diğer bir yere gidemiyorlar. Lakin PKK’nın en çok propagandası TBMM’de yapılıyor. Dün kongreleri vardı. Kongrede Doğu ve Güney Doğu Anadolu’da 7 bin Kürdü öldürmüş PKK terör örgütünün elebaşı Öcalan lehine slogan atan HDP seçmenleri vardı. Ve o HDP, PKK’nın sözcülüğünü yapıyor.” ifadelerini kullandı.

“BU İNSANLIK KAYBI”

Bu durumu anlamakta zorlandığını söyleyen Şener, “Benim komşumu, akrabamı, ailemden birini öldürmüş olacak bir terör örgütü ve bir parti onun sözcülüğünü yapacak ve ben onun kongresinde halay çekeceğim. Bu bırakın seçmenliği falan bu insanlık kaybı… Yahu daha geçen hafta Şırnak’ta iki çobanı casus diye infaz ettiler. Ya nasıl ayağa kalkmıyorsunuz…” diye konuştu.