Litvanya Teknik Yöneticisi Valdas Ivanauskas: ‘Türkiye’nin favori olduğunu biliyoruz’

UEFA Uluslar C Ligi 1. Küme ikinci maçında salı günü A Ulusal Kadro’yu konuk edecek Litvanya’nın teknik yöneticisi Valdas Ivanauskas, favorinin Türkiye olduğunu söyledi.

Müsabakanın oynanacağı LFF Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ivanauskas, “Biz Türkiye’yi favori olarak görüyoruz. Bu maçta daha şanslı olarak görüyoruz. Türkiye’nin ve bizim amaçlarımız farklı. Bunların kıyaslaması yapılamaz. Türkiye’nin amacı bir an evvel kümeden çıkabilmek. Teknik yöneticiniz Alman ve bu yüzden de şanslısınız. Türkiye’ye karşı gerekli tedbirleri alacağız ve elimizden gelen çabayı yapacağız” sözlerini kullandı.

Litvanya Teknik Yöneticisi, Lüksemburg’a 2-0 kaybettikleri maçta rakibe nazaran daha fazla konuma girdiklerini lakin talihin yanlarında olmadığını da belirtti.

“TÜRKİYE İLE OYNAMAK BİZİM İÇİN BİR ŞANS”

Litvanyalı ulusal futbolcu Arvydas Novikovas, Türkiye’nin gücünü bildiklerini ve ellerinden gelen çabayı ortaya koyacaklarını lisana getirdi.

Geçen dönem Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da forma giyen ve Yılport Samsunspor’a transfer olan Novikovas, “Türkiye ile oynamak bizim için bir talih. Güçlü bir rakibe karşı ne durumda olduğumuzu göreceğiz. Türk futbolunu herkes biliyor. Çok güçlü olduklarını biliyoruz. Birçok futbolcusu Avrupa’da oynuyor. Türk futbolunun çok yeterli olduğunu söyleyebilirim” diye konuştu.

Türkiye ile biz farklı kulvardayız” diyen Novikovas, “Yüksek kalitede, düzgün oynayan futbolcuları var. Biz tüm gücümüzle gayret etmeye çalışacağız. Bu maçta, Lüksemburg gayretine nazaran daha agresif olmaya çalışacağız” değerlendirmesinde bulundu.