Kulis: 3600 ek gösterge Kızılcahamam’da açıklanacak

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati dün Beştepe’de Cumhurbakanı Tayyip Erdoğan’la görüşerek, 3600 ek göstergeye ait hazırlanan düzenlemeyi sundu.

Düzenlemede üç formül ekseninde çalışma hazırlandı. Biri dar kapsamlı, öteki ikisi ise daha fazla memur ve emekliyi içine alan geniş kapsamlı düzenleme. Dar kapsamlı formülde polis, öğretmen, hemşire ve din vazifelileri kapsanıyor. Başka iki alternatif formülde tüm kamu çalışanlarını ele alan bir düzenleme kelam konusu. NTV’nin kulis haberine nazaran Cumhurbaşkanı’na yapılan sunum sonrası geniş kapsamlı düzenlemenin hayata geçirilmesi için mutabakat sağlandı. Yüklü olarak bu formül üzerinde duruluyor.

Düzenlemenin hafta sonu açıklanması bekleniyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak AK Parti 30. İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı, 3-5 Haziran tarihlerinde Kızılcahamam’da yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın düzenlemeyi burada kamuoyuna duyurması bekleniyor.