Kırmızı halıda görünmeyebilirsiniz ama dişlerinizi diş minenize zarar vermeden nasıl beyazlatacağınızı bilmekten zarar gelmez…

Diş muayenehanesinin yanı sıra evde de dişlerinizi beyazlatabilirsiniz ve muhtemelen tüm malzemeler mutfağınızda mevcuttur. Evinizin konforunda en iyi doğal diş beyazlatma yöntemlerini sizlerle buluşturuyoruz. Kısa sürede kavuşacağınız parlak gülümsemenin yanı sıra tüm bu ürünler kullanışlı ve uygun fiyatlıdır.

Karbonat

Her evde bulunması gereken önemli bir ürün karbonattır. Bileşimi sayesinde karbonat, çeşitli amaçların yanı sıra dişlerin parlatılmasında da kullanılabilir. Hafif bir aşındırıcı görevi görür ve dişlerdeki lekeleri hafifletebilir ve tartarın giderilmesine yardımcı olabilir.

Ne yapmalı: Eşit miktarda karbonat ve suyu küçük bir kapta macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Karışımı bir diş fırçasıyla alın ve dişlerinizi hafif, dairesel hareketlerle fırçalayın ancak her dişe dikkat edin. Bundan sonra ağzınızı iyice durulayın.

Dişleri beyazlatmanın en iyi yolları nelerdir?

Elma sirkesi

Elma sirkesi sağlığa olan faydaları nedeniyle uzun zamandır ilgi odağı olmuştur. Jennifer Aniston, Hilary Duff ve Kourtney Kardashian gibi ünlüler bu ürüne takıntılı. Doğal olarak asidik olduğundan dişlere yapışan tartarın veya diğer maddelerin parçalanmasına yardımcı olabilir. Elma sirkesinin pH’ı dişlerdeki lekeleri giderebilir, böylece dişlerinizi doğal olarak beyazlatır.

Ne yapmalı: Elma sirkesini suyla karıştırarak seyreltin ve yaklaşık bir dakika boyunca ağzınızda hafifçe çalkalayın.

Hindistancevizi yağı

Bu, bir çorba kaşığı hindistancevizi veya susam yağı alıp her gün 20 dakika boyunca ağzınızda çalkalamayı içeren eski bir Ayurveda uygulamasıdır. Bu uygulama, diş renginin bozulmasına neden olan toksinlerin ve bakterilerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bu doğal ilaç sadece dişleri beyazlatmakla kalmaz, aynı zamanda vücuttaki toksinleri temizler, nefesi tazeler ve ağız sağlığını önemli ölçüde iyileştirir. Tereyağının tadını sevmiyorsanız diğer çeşitleri deneyin.

Meyve ve sebzeler

Meyve ve sebzelerin bize ihtiyacımız olan vitamin, mineral ve lifi sağladığını biliyoruz. Bununla birlikte, narenciye kabuklarında bulunan D-sitrik asit ve sitrik asit bileşiği diş beyazlatmak için mükemmeldir. Meyve ve sebzeler açısından zengin bir beslenme, iyi hijyeni korumanın yerini alamasa da elma, kereviz ve havuç gibi çıtır çeşitler çiğnendikçe tartarın giderilmesine yardımcı olabilir.

Ne yapmalı: Birkaç dakika boyunca dişlerinize bir portakal veya limon kabuğunu nazikçe sürün. Daha sonra ağzınızı iyice çalkalamayı ve dişlerinizi fırçalamayı unutmayın.

Diş hekimi diş minesine zarar vermeden dişlerin nasıl beyazlatılacağını açıklıyor:

Toksik olmayan diş beyazlatma ürünleri

Diş beyazlatma şeritleri

Hindistan cevizi yağı, limon kabuğu ve adaçayı ile yapılan diş macunlarını kullanmayı deneyin. Bu şeritler doğal olarak lekeleri çıkarır ve sert kireci kırar. Ayrıca hassas diş etleri olan kişiler için de uygundurlar, yapay diş beyazlatma maddelerinin tahrişi ve hoş olmayan tadı yoktur.

Aktif karbon

Tamamen doğal diş beyazlatma ürünleri arasında aktif kömür en popüler olanlardan biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Aktif kömür, detoksifikasyon özellikleriyle bilinir. Tartarın giderilmesine yardımcı olur ve doğal, beyaz görünümünü geri kazandırır.

Diş beyazlatma macunu

Tüm diş beyazlatıcı diş macunları eşit oluşturulmamıştır ve kenevir yağlı diş macunu en iyiler arasında yer almaktadır. Bu florür içermeyen alternatif, sabah ve akşam rutininizin bir parçası haline gelmelidir. Düzenli kullanımda yüzeydeki lekelerden ve birikintilerden kurtulacak, nefesinizi tazeleyeceksiniz.

Beyazlatma kalemi

İster eski lekeleri gidermek ister yenilerinin oluşmasını önlemek isteyin, bu nazik ama etkili fırçalama çok pratik ve uygun maliyetlidir. Diş beyazlatma kalemi koruyucu, katkı maddesi, yapay renklendirici ve koku içermez ve her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir