Kadir Şeker kararına maktulün annesinden birinci reaksiyon: Çocuğum çıkmış üzere sevindim

Kadir Şeker’in vefatına neden olduğu Özgür Duran’ın, Antalya’da yaşayan annesi Mübeyyen Güner, Şeker’in tekrar yargılama sonucu tahliye olabileceği açıklamalarına, “Yargıtay’ın kararı bozmasına çok sevindim. Şu an mezardan çocuğum çıkmış gelmiş üzere çok sevindim. Tekrar yargılama istiyordum. Kadir Şeker tahliye olacak diye çok seviniyorlar ya bende Kadir, daha fazla ceza alacak diye çok seviniyorum” dedi.

Konya’da sevgilisini darp ettiğini düşündüğü Özgür Duran’ı, engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle verilen 12 yıl 6 ay mahpus cezası Yargıtay tarafından bozulan Kadir Şeker’in, yine yargılama sonucunda tahliye olabileceği durumunu Antalya’da yaşayan Duran’ın annesi Mübeyyen Güner, kıymetlendirdi.

Kadir Şeker’in tahliye olabileceği tarafındaki haberleri televizyondan öğrendiğini lisana getiren gözü yaşlı anne Güner, bu türlü bir kararı beklediklerini lisana getirdi.

Kadir Şeker’in cezasının Yargıtay tarafından bozulmasının akabinde yine bir yargılama yolu açılacağının altını çizen Güner, “Tekrar mahkeme olacak, yeni liderlerin fikri ne olacak. Biz 12 yıl 6 ay verilen cezayı az bulmuştuk, bu karara itiraz ediyorduk. Bunu bekliyorduk, çok sevindim. Neden diye sorulursa çok bilinmeyenler var” diye konuştu.

Kadir Şeker’in tahliye üzere bir durumunun kelam konusu olamayacağını savunan Güner,” Güzel herkes birbirini öldürsün sonra tahliye olsun” dedi.

“NEREDE BU ŞİDDETE UĞRAYAN KADIN”

Oğlunun olayında bayana şiddet üzere bir durumun olmadığının altını çizen Güner, “Nerede bu şiddete uğrayan bayan. Bana bunu ispatlasınlar. Darp cebir yoktur diyor raporlar. Bayana şiddet diyorlar. Kazada değil. Ayakta bıçak oğlumun kalbine batırıyor. Nasıl bir kaza bu. Ben devletime adalete güveniyorum, bozup göndermesinde vardır bir bildiği. Tahliye derken, benim sunacağım dokümanlarla sanki sonu ne olur, merak ediyorum. Tahliye haberleri inşallah kursaklarında kalmaz” tabirlerine yer verdi.

“OĞLUMU KİM ÖLDÜRDÜ O VAKİT?”

Güner, rastgele bir tahliye kararı durumunda kararı, Anayasa Mahkemesi’ne, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar taşıyacağını belirtti. Kadına şiddet üzere bir durumun kelam konusu olmadığını anlatan Güner,

“Yok o denli bir şey. Bayana şiddet var diyorlar, bayan neden bir gün yüzü gözü yara içinde ortaya çıkmadı. O bayan yazdı, Kadir Şeker oynadı. Şimdide kurtaracağız diye uğraşıyorlar.

O denli bir adaletimiz olamaz. Ben adaletime sonsuz güveniyorum. Burada acılı anne, iki gözü yaşlı kardeş mağdur oldu. Ekmeğimden işimden oldum. Oğlum okulundan, futbol ekibinden oldu.

Ben burada akına uğruyorum. Çocuğumun ve benim önüm neden kesiliyor ve darp ediliyorum. Benim çocuğum madem bayana şiddet uygulamış, suçsuzmuş Kadir, Şeker. O vakit Kadir Şeker’in cezaevinde ne işi var. Benim oğlumu kim öldürdü?

Ben devletime güveniyorum. Ne tahliyesi bir can gitmiş, Kadir tahliye olacaksa oğlumu kim öldürdü. Çocuğumun katili diğeri o vakit, onu arayalım” diye konuştu.

Kadir Şeker’in cezasını az bulduğu için tekraren itiraz ettiğini hatırlatan Güner, Yargıtay’ın kararı bozmasına çok sevindiğini kaydetti.

“KADİR DAHA ÇOK CEZA ALACAK DİYE ÇOK SEVİNDİM”

“Şu an mezardan çocuğum çıkmış gelmiş üzere çok sevindim” diyen Güner, “Neden tekrar yargılama istiyordum. Bilinmeyenler var. Onlar bilinecek, ona nazaran karar verilecek. Bendeki bilinmeyenler öğrenilsin, içimi rahatlatsınlar verecekse o denli tahliye versinler.

Ne tahliyesi kardeşim, mümkünatı yok. Evvel ilahi adalete, sonra devletimin adaletine inanıyorum. Kadir Şeker tahliye olacak diye çok seviniyorlar ya bende Kadir, daha fazla ceza alacak diye çok seviniyorum.

Bugün çok sevinçliyim. Zira bilinmeyenler bilinecek, doğrular çıkacak, Kadir Şeker’in daha fazla ceza almasını istiyorum, bu cezayı az bulmuştum” acıkmalarında bulundu. (İHA)