Jorge Jesus’tan Rennes’e reaksiyon: Demek ki paraya gereksinimleri yok

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, Rennes maçı öncesinde açıklamalarda bulundu. Grubun son durumuna ait konuşan Jesus, Rennes’in Fenerbahçe taraftarına az sayıda bilet vermesine de değindi.

UEFA Avrupa Ligi B Kümesi ikinci maçında yarın Fransa’nın Rennes kadrosuna konuk olacak Fenerbahçe’nin teknik yönetici Jorge Jesus, çok güç bir maç beklediklerini söyledi.

Müsabakanın oynanacağı Roazhon Park’ta düzenlenen basın toplantısında konuşan Portekizli teknik adam, Fransa’nın hem kulüpler hem de ülke bazında Avrupa’nın en üst 5 liginden biri olduğunu belirtti.

Grubun favorisinin Rennes ve Dinamo Kiev olduğunu hatırlatan Jesus, “Yarın sıkıntı bir maça çıkacağız. Güç bir maç bekliyoruz. Rennes, Fransa’nın bir grubu. Fransa’da kulüpler ve ulusal ekipler bazında Avrupa’nın en üst 5 liginden biri. Kümenin iki favorisi Rennes ve Dinamo Kiev. Biz de kendimizi kümeden çıkmak için bu grupların ortasında görüyoruz.” tabirlerini kullandı.

“MUHAKKAK SORUN ÇIKARTACAKLARDIR”

Rennes’in kusursuz oyunculara sahip olduğunu vurgulayan Jesus, şöyle devam etti:

“Rakibimizin kıymetini biliyoruz. Kusursuz oyuncuları var. Ligde altıncı sıradalar. Bu da onların ne kadar kuvvetli bir grup olduklarını gösteriyor. Bize kesinlikle sorun çıkartacaklardır. Biz de buna en uygun halde yanıt vermeye çalışacağız. Umarım grubum bedelini gösterip bu maçta gereken çabayı gösterir.”

“FUTBOLDA EKİPLERİN KIYMETİNE BAKTIĞINIZDA…”

Jesus, bu hafta 3 günde bir maç oynamadıklarını ve bunun kadroya güzel geldiğini söz ederek, şunları aktardı:

“Belirtmiş olduğunuz üzere bu hafta 3 günde 1 maç yapmadık lakin pazar günü maçımız var. Yeniden perşembe-pazar oynayacağız. Geçen bu orta bize güzel geldi. 2 maçtan biri başkasından değerli üzere bir durum kelam konusu değil. Futbolda ekiplerin bedeline baktığınız vakit bu fikirlerinizi şekillendiriyor. Şu ana kadar niyetim bu formda.”

“PARAYA GEREKSİNİMLERİ YOK DEMEK Kİ”

Rennes Teknik Yöneticisi Bruno Genesio’nun enteresan ve uygun bir mesleğe sahip olduğunu aktaran Jesus, yarın alanda hocaların değil oyuncuların karşılaşacağını tabir etti.

Rakiplerinin de kendileri üzere UEFA Avrupa Ligi’nde takımında çok fazla değişiklik yaptığını belirten Portekizli çalıştırıcı, Fenerbahçe taraftarlarının stada az sayıda alınmasına ait kararla alakalı ise şunları anlatarak kelamlarını tamamladı:

“Bu durumu biliyorduk. Yarın sayıca fazla taraftarımız olamayacak. Biz olmalarını isterdik lakin Rennes sorumlularının Fenerbahçe taraftarları hakkında almış olduğu bir karar bu. Hasebiyle kabul etmemiz gerekiyor. Bu mevzuda yapabileceğimiz bir şey yok. Bu durum şunu gösteriyor ki Rennes’in Fenerbahçe’nin biletlerini kazanacağı paraya gereksinimi yok demek ki.”

(AA)