İzmir’de Aliağa Polis Plajı’na mavi bayrak asıldı

İzmir’de Aliağa Polis Plajı’na mavi bayrak asıldı. Böylelikle, İzmir genelinde 66 plaj ve 4 marinada mavi bayrak dalgalanacak.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, mavi bayrak asılması münasebetiyle plajda düzenlenen merasimde yaptığı konuşmada, İzmir’in sanayi, tarım, ticaret ve turizm alanlarında savlı olduğunu belirterek, “Hiçbiri oburunun kıymetini azaltmayacak. Plajımızın mavi bayrak almasında emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Mavi bayrak Aliağa’ya iyi uğurlu olsun.” diye konuştu.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne de mavi bayrak konusunda öncelikle İZSU ile altyapı ve kanalizasyon çalışmalarını tamamladıklarını kaydetti.

Aliağa Belediyesinin de dayanağıyla yeni soyunma kabinleri, duş kabinleri, tuvaletler ve piknik alanları inşa edildiğini aktaran Şahne, “Nihayetinde bugün paklık, etraf hassaslığı, turizm tarafından büyük mana tabir eden mavi bayrağı plajımıza kazandırmış bulunuyoruz. Vilayet Emniyet Müdürlüğü yalnızca kabahat ve suçluyla gayrette değil, her alanda Türk milletinin buyruğunda.” tabirlerini kullandı.

İZMİR’DE 66 PLAJ VE 4 MARİNADA MAVİ BAYRAK BULUNUYOR

İl Kültür Turizm Müdürü Murat Karaçanta ise mavi bayrağın dünya çapında saygınlığa sahip olduğuna işaret ederek, “Bununla birlikte plaj ve marinayı kullanacak vatandaşların gereksinimlerine karşılık verecek güvenliği, donanımı garanti eden bir sistemdir. Bugün Türkiye olarak hem etraf hassasiyetimizi hem de turizm standartlarımızda sahip olduğumuz yüksek kaliteyi ilan etmiş oluyoruz.” dedi.

Türkiye Etraf Eğitim Vakfı İzmir ve Kuzey Ege Vilayetleri Koordinatörü Doğan Karataş, İzmir genelinde 66 plaj ve 4 marinada mavi bayrağın dalgalanacağını söyledi.

Aliağa Polis Plajı’nın yüzme alanı ve kumuyla örnek plajlardan biri olduğunu belirten Karataş, emeği geçenlere teşekkür etti.