‘HDP’ye bakanlık’ kelamı veren Gürsel Tekin’den kendisini eleştiren GÜZEL Parti’ye yanıt: ‘Suskunuz ancak koyun değiliz’

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in HDP’ye bakanlık kelamı vermesine UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener ve kurmayları sert lisanla eleştirirken, CHP ise bu görüşün partiyi yansıtmadığını tabir etti. Tekin’den kendisine yapılan tenkitlere yanıt geldi. Tekin, “Madem hassasiyetiniz vardı neden TBMM lider vekili, yönetim amiri seçimlerinde karşı çıkmadınız?” diye sordu.

“Meclis’te oylamaya katıldınız”

Kendisine reaksiyon gösteren UYGUN Partililere HDP’li meclis başkanvekilinin de olduğu oylamayı hatırlatan Tekin, “TBMM Başkanvekilliği bakanlıktan kıymetsiz mi sizce? 1 yıl evvelki seçimlerde diyecektiniz ki ‘Hayır kardeşim bizim hassasiyetimiz var. Biz asla Meclis Lideri, Asla küme lideri, asla yönetim amiri olarak sizi kabul etmiyoruz. Oy vermeyeceğiz’ deselerdi” diye konuştu.

”Suskunuz lakin koyun değiliz”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyaretinde “Demokrasinin yolu Diyarbakır’dan geçer” kelamlarına YETERLİ Parti’den gelen reaksiyonlara de atıfta bulunan Tekin, “Genel liderimizi amaç alan birçok açıklama yaptılar. Güzel Parti Küme Lideri cevap verdi, o partiyi temsil eder. Bunların tamamını müsamaha ile karşıladık. Evet, suskunuz fakat koyun değiliz. Neden? Bu süreç sağlıklı gitsin diye.” tabirlerini kullandı.