Harika Lig’de oyuncu satışında tepe Fenerbahçe’nin

Süper Lig’de transfer dönemi devam ederken kulüpler takımlarını güçlendirmeye devam ediyor. Kadrolar, yeni transferlerin dışında ellerindeki başarılı oyuncuları da diğer ekiplere satarak gelir elde ediyor. Fakat Beşiktaş’ta oyuncu satışı pek de istenildiği üzere gitmiyor.

Beşiktaş, 29 Ağustos 2019’da Garry Medel’i 1.5 milyon euro bonservisle Bologna’ya satarken, bu tıpkı vakitte siyah-beyazlıların bonservis geliri elde ettiği son transfer oldu.

O tarihten bu yana hiçbir oyuncusundan gelir elde edemeyen Beşiktaş, son olarak genç sol bek Rıdvan Yılmaz için Bundesliga grubu Eintracht Frankfurt’la yapılan görüşmelerde bu şanssızlığını kırmaya çok yaklaşmasına karşın Almanların son anda caymasıyla bu da suya düşmek üzere.

Beşiktaş 3 yıldır oyuncu satamıyor

Siyah-beyazlılar, 2019-20 döneminden sonra tam 59 defa bir oyuncusu ile yollarını ayırırken yaparken kimi futbolcularla vedalaştı ya da kiralık gönderdi. Beşiktaş, buna karşın kelam konusu isimlerinden hiçbirinden çıkar sağlayamadı.

Fenerbahçe zirvede

3 Büyükler içinde Fenerbahçe toplamda 38 milyon 860 bin euroluk transfer geliri ile doruğa çıktı. Galatasaray da transferde 19 milyon 390 milyon euroluk gelir elde etti.