Eskişehir’de altınlarını kaybeden şahsa 1 ay sonra müjde verildi

Eskişehir’de sinemalara bahis olacak bir olaya şahit olundu.

Keçilerini satmak için Tepebaşı ilçesine gelen Mustafa Sarıca, satışı gerçekleştirmesinin akabinde altın aldı.

Şehir merkezine dönmek için otobüs durağında uzun mühlet bekleyen Sarıca, arabası ile durağın önünden geçen İzzet Özüdoğru’nun teklifi üzerine araca bindi.

Altınlar pikniğe giderken bulundu

İkilinin kent merkezine kadar uzunca sohbet etmesinin akabinde Özüdoğru, yaşlı adamı meskenine yakın bir noktaya bıraktı.

Sarıca, meskenine vardığında aldığı altınların cebinde olmadığı fark etti. Bunun üzerine aracına bindiği İzzet Özüdoğru’yu arayan bahtsız adam, altınlarını bulamadığını ve kendisinden aracını denetim etmesini rica etti.

Gelen telefon üzerine aracını ayrıntılı bir formda arayan Özüdoğru altınları bulamadı. Ortadan geçen uzun vaktin akabinde ailesi birlikte pikniğe giden Özüdoğru’nun çocukları araçta kaybolan altınları buldu.

Sosyal medyadan ilan yayınladı

Telefon numarasını kaydetmediği Kemal Sarıca’yı bulmaya koyulan hassas vatandaş 1 ay boyunca büyük uğraşlar verdi.

Önce telefonun arama dökümüne bakan genç adam, daha sonra Sarıca’yı bıraktığı mahallenin muhtarıyla görüştü. Son olarak toplumsal medyadan ilan yayınlayan Özüdoğru’nun gayretleri sonuç verdi.

Kemal Sarıca’ya ulaşan İzzet Özüdoğru altınları vermek için görüşme teklif etti. Bunun üzerine bir ortaya gelen ikili yaşananların akabinde iki sağlam dost olduklarını belirtti.

“Eşimle bayağı sevindik”

Olayı anlatan İzzet Özüdoğru, “Köye giderken Mustafa Amcayı gördüm. Tekrar köyden dönerken tıpkı yerde tekrar gördüm. Havada sıcaktı, daha çok otobüs beklemesin diye eşimle birlikte aracımıza almaya karar verdik. Eskişehir’e kadar muhabbet ettik. Kente geldikten sonra Batıkent Mahallesi Ümit Hastanesi yakınlarında amcayı bıraktım. Numaramı bir muhtaçlık olursa diye vermiştim. Sonra araçtan indikten 1 buçuk saat sonra beni arayıp durumu anlattı. ‘Keçilerimi satıp altın almıştım. Altınları düşürmüşüm, sanki otomobilde olabilir mi ?’ diye konuştu. Sonra ben tekrar aracımın yanına gittim, arabayı bayağı aradım, ancak altınları bulamadım.

Amcayı indirdiğim yere bakmaya gittim. Oraları da, daha sonra arabayı da tekrar aradım lakin bulmadım tekrar. Ortadan vakit geçtikten sonra bir gün ailecek pikniğe gidecektik. Otomobile binen çocuklardan birisi altın kutusunu bulduğunu söyleyerek bana verdi. Eşimle bayağı sevindik birlikte” diye anlattı.

“Altınları kaybettiğini kimseye söylememiş”

Altınların bulunasının akabinde uzun bir mühlet Mustafa amcaya ulaşmak için her yolu denediğinin altını çizen Özüdoğru, yaklaşık bir aylık süreci şöyle özetledi; “Daha sonra eşimle birlikte Mustafa amcaya üç gün ulaşmaya çalıştık. Beni aradığı numarayı kaydetmediğim için numarasını da bulamadım. Daha sonra takipçisi bol olan toplumsal medya hesaplarına ilan verdim. Karakola gittim, lakin onlar da bu türlü bir kayıp ilanının olmadığını belirttiler. Daha sonra aklıma yolda Şirintepe Mahallesi’nde oturduğunu söylediği geldi. Şirintepe Muhtarlığını aradım, lakin oraya da ulaşamadım.

Fatura dökümünden hangi tarihte otomobile bindiğini hatırlayıp Mustafa amcanın numarasını buldum. Mustafa amcaya en sonunda ulaştım. Mustafa amca da altınları kaybettiğini hiç kimseye söylememiş. ‘Altınlar bende, işyerimde. Müsait olduğunda gelip alın benden’ dedim. O da bugüne nasipmiş, gelip aldı benden.” dedi.

“İzzet kardeşimin altın üzere bir kalbi var”

İHA’nın haberine nazaran; Altınlarının kaybolduğundan yalnızca Özüdoğru’ya bahsettiğini söyleyen Mustafa Sarıca, “Üç tane keçim vardı, onları satıp altın aldım. Ben umudumu kesmiştim, sağ olsun İzzet kardeşimin altın üzere bir kalbi var. Bu türlü insanlarda varmış memlekette. Allah razı olsun ondan, çok teşekkür ediyorum. Hakkını helal etsin. Bir kardeş kazandım ben. Param da helal paraymış geri geldi, fakat ondan daha değerlisi altın kalpli arkadaş kazandım ben. İnsan duygulanıyor hani bu türlü bir insanlarda varmış” biçiminde konuştu.