Esenyurt’ta alt geçitler suyla doldu, rögarlar taştı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Uyum Merkezi (AKOM), İstanbul genelinde bu gece yarısından itibaren yağış ikazında bulunmuştu. İstanbul’da kimi ilçelerde sabah saatlerinde yağış tesirli oldu. Esenyurt ve Beylikdüzü’nde birdenbire bastıran sağanak nedeniyle birtakım alt geçitler suyla doldu. Yeniden kimi sokak ve caddelerde rögarlar taştı. Yağış şoför ve vatandaşlara güç anlar  yaşattı. 

2 METRELİK ÇUKURA DÜŞTÜ 

Esenyurt Yeşilkent Mahallesi’nde yağış nedeniyle oluşan 2 metrelik çukura servis aracı düştü. İçerisinde şoför ve bir yolcunun olduğu servis aracının sol ön tekeri oluşan çukura girdi. Rögarların taştığı anlar ise cep telefonu kameralarına yansıdı.Sokak üzerine gelen belediye grupları çalışma başlattı.

“ŞİDDETLİ YAĞDI”

Yaşanan seli anlatan servis sürücüsü, ” Yağmur çok şiddetli yağıyordu, aslında ön taraf patlamıştı ben de sağa dönmek istedim. O sırada otomobilin yükü ile yol çöktü. Bir yolcum vardı. Ben de başka kapıdan indim. Baya şiddetli yağdı. ” dedi.  Mahalle sakini İbrahim Çabalak, “Yağmur çok şiddetliydi. 3-4 kere birebir yerde çukur oluştu. Rögar patlıyor daima. Yaralanan olmadı maddi hasar meydana geldi. Sokakta baya berbat.” formunda konuştu. 

KAYNAK: DHA