Erdoğan: Milletimden biraz daha sabır talep ediyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir kısmı piyasalardaki tedirginlikten bir kısmı da fırsatçılıktan ortaya çıkan çok fiyatlanma konusu yavaş yavaş oturmaya başladı. Milletimden biraz daha sabır ve ulusal çabaya takviye bekliyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 41 Ayda 41 Eser Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

*İstanbullular Eyüp Sultan’ın hoş insanları, kıymetli kardeşlerim sizleri en kalbi hislerimle muhabbetle selamlıyorum.

*Eyüp Sultan Belediyemizin ilçemize kazandırdığı eser ve hizmetlerin açılışı vesilesiyle bir ortaya gelmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum.

*Bugün burada Eyüp Sultan Belediyemizce tamamlanan yatırım bedeli toplam 456 milyon lirayı bulan 41 farklı projenin açılışını yapıyoruz.

*Belediyemiz tarafından Eyüp Sultan Camii’mizin etrafındaki binalar, iş yerleri ve sokaklar İstanbul’a ve ismini taşıyan yere yakışır halde düzenlendi ve rehabilite edildi. Yeşilpınar ve Esentepe mahallelerimize 2 abidevi cami kazandırıldı.

* İlçemizi sembol kulüplerinden Erok Spor’umuz için gençlerimize her türlü hizmeti verecek bir tesis inşa edildi. Ayrıyeten Yeşilpınar’da bir futbol kompleksi ve Eyüpspor Kemerburgaz kamp alanı ile birlikte çok sayıda spor tesisi tamamlandı.

*Kurulan sıfır atık tesisi ile hem etrafın korunması hem atıkların kıymetlendirilmesi sağlandı. Eyüp Sultan’dak hiç bir vatandaşımızın besin sorunu yaşamaması için aşevi kuruldu.

*Emek vermek, kendini kentine ve insanına vermek gerekir. Bizim için belediye başkanlığı bu formda yapılmalı.

*Bizim nazarımızda belediye başkanlığı bu anlayışla yapılacak bir görevdir, ajandasındaki başka bahislerden kalan vakitlerde bir hobi olarak görenlerin takdirini size bırakıyoruz. İstanbul kendisine ihmal ve ihanet edenleri tarihe gömmeyi çok yeterli bilir.

*Dolmabahçe’deki Başkanlık Köşkü’nde BM Genel Sekreteri’nin de iştirakiyle Tahıl Kolidoru için imzalar atılacak. Ve inşallah müjdemizi duyuracağız. Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz.

*Bir kısmı piyasalardaki tedirginlikten bir kısmı da fırsatçılıktan ortaya çıkan çok fiyatlanma konusu yavaş yavaş oturmaya başladı.

*Bu gözü doymazların yol açtığını düşüncenin faturasını da fırsatçının eline tutuşturmakta kararlılıyız. Milletimden biraz daha sabır ve ulusal çabaya dayanak bekliyoruz. İstanbul’un da bu çabada yanımızda duracağından hiç kuşku duymuyorum.