Bu İltihaplı Hastalıkla Savaşmak İçin Brokoli ve Avokado Dışında Tüketebileceğimiz Öteki Besinler

Bahsettiğimiz hastalık astımdır. Astım sözü ile teneffüs sistemini etkileyen ve teneffüs zahmetine neden olan bir hastalığa atıfta bulunuyoruz. Bilhassa ağır fizikî aktivite yahut çok fazla nefes almayı gerektiren efor yaparken astımlı kişi zorlanabilir.

Bu beşerler her vakit ciğerlerini açıp nefeslerini tutabilen bir sprey taşımak zorunda kalıyorlar. Lakin bu var olan tek tahlil değil, gerçek bir diyet sayesinde semptomlar da hafifletilebilir.

BU YİYECEKLERİ YİYEREK BU İLTİHAPLI HASTALIKLA SAVAŞMAK İÇİN KİMİ PÜF NOKTALAR

Tipik astım semptomlarının başlangıcını azaltabilecek bir dizi besin vardır. Astımla savaşmanın 3 püf noktası var ve elbet bunlardan biri de etiketleri okumaya dikkat etmek. Astımlılarda büyük alerjik tepkilere neden olabilecek boyaların yanı sıra bir dizi katkı hususu vardır.

Yapılması gereken çok değerli bir öteki şey de, bir uzmana danışarak hangi besinlerin âlâ olduğunu ve hangilerinden kaçınılması gerektiğini anlamaktır. Aslında birtakım besinlerde astımı artıran alerjenler vardır. Şarap koruyucular, kuru meyveler, reçeller, paketlenmiş tatlılar astım krizinin başlamasına yardımcı olan ana ögelerdir.

YAPILMASI GEREKENLER

Öteki yandan, yalnızca brokoli ve avokado ile değil, bunun başlangıcını önlemeye yardımcı olan birkaç yiyecek vardır:

bilhassa alerjik astımı olanlar için şiddetle tavsiye edilen avokado, detoksifiye edici özelliklere sahiptir.
brokoli, hava yollarını özgür bırakarak bronşların iltihaplanmasını azaltır.
elma, doğal bir anti-astmatik olarak kabul edilir
C, K, E vitamini

Yüksek kalorili atıştırmalıklar, gazlı içecekler astımı denetimden çıkarabilir. Berbat bir beslenme biçimi astımlılarda önemli olumsuz tesirlere neden olabilir. Bu nedenle bu patolojilerde uzmanlaşmış bir doktora danışmanız çok kıymetlidir.

İSTİKRARLI BESLENMEK

İstikrarlı beslenmek her şeyin temelidir. Obez yahut birkaç kilosu olan astımlı bir kişinin uygun bir yemek planı izlemesi gerekir. Antrenman yapmak da değerlidir, açıkçası çok fazla efor harcamadan. Eğitim yoluyla, yeterli nefes almaya ve sakin olmaya geri dönmeye yardımcı olmak da mümkündür.