Bakırköy’deki Kitapçılar Köprüsü’nde yangın: Kitaplar alev alev yandı!

Zuhuratbaba Mahallesi’nde saat 03.00 sıralarında, Bakırköy’ün ünlü Kitapçılar Köprüsü’ndeki bir kitapçıda yangın çıktı. Argümana nazaran, kimliği meçhul bir kişi, Kitapçılar Köprüsü’ndeki kitabevinin önündeki tezgahlarda bulunan kitapları ateşe verdi.

YARALANMA YAŞANMADI, KİTAPLAR KÜL OLDU

Alevleri gören yurttaşlar durumu itfaiye ve polis takımlarına haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye grupları, yangına müdahale ederek söndürdü. Yangın sonrası rastgele bir yaralanma ve can kaybı yaşanmazken, tezgâhta bulunan çok sayıda kitap yandı.

Olay sonrası gelen polis takımları, etrafta geniş güvenlik tedbiri alarak ayrıntılı inceleme yaptı. Olay yerindeki vatandaşlardan bilgi alan polis, kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

“BİR ADAM GÖRDÜM, TAHTA TOPLUYORDU”

Olayı gören Burak Tahtacı, “Biz burada oturuyorduk arkadaşımla, sonra bir adam gördüm. Tahta topluyordu. Topladığı tahtaları kenara koyuyordu. Adam gittikten sonra 02.45 sıralarında duman gördüm. Arkadaşıma söyledim, yangın çıktı dedim. Bir ses geldi, geldik baktık küçük bir yangın çıkmıştı. Söndüremedik, kitap yanıyordu. Çalıştığımız yerden yangın söndürme aygıtlarını aldık. Marmaray’daki vazifeliler de geldi hatta çok büyük bir yangındı. Şurası olduğu üzere yandı, yetişemedik. Sonra itfaiye geldi müdahale etti. Adamda kaçtı herhalde. Bir kaç sefer gördüm sonrasında görmedim” dedi.

ALEVLER CEP TELEFONU KAMERASINDA

Kitapların yanma anları yurttaşların çektiği cep telefonu imajlarına yansıdı. Manzaralar de tezgâhın alev alev yandığı ve vatandaşlar ile güvenlik vazifelilerinin de alevlere müdahale ettiği görüldü.

Görüntülerin devamında ise itfaiye takımlarının olay yerine gelerek yangına müdahalesi yer alıyor.