Bakan Kasapoğlu’ndan Karabağlar’a yatırım sözü

Seçim çalışmaları için İzmir’de bulunan Gençlik ve Spor Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili adayı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Karabağlar ilçesinde amatör spor kulübü yöneticileriyle bir araya geldi. Bakan Kasapoğlu, “İzmir’deki gençlik çalışmalarımızı büyüterek güçlendireceğiz” diye konuştu.

İzmir’deki gençlik ve spor yatırımlarına değinen Bakan Kasapoğlu, “İzmir, Türkiye’nin batıya açılan kapısı. Cumhurbaşkanımızın 21 yıldır ortaya koyduğu iddialar var. O iddialar birer birer gerçekleşti. Bir iddiamız gerçekleştiğinde yenisini ortaya attık. İki dinamik alan olan gençlik ve sporda Türkiye’nin geldiği noktaya bakıldığında 81 ilin mahallelerine köylerine kadar tesislerin kurulduğunu görüyoruz. İzmir’deki iki tane devasa stadı gördünüz. Bunu en güzel şekilde yaptık” dedi.

Gençlerin, kadınların ve engellilerin spor erişimini İzmir’de zirveye taşıyana kadar çalışacaklarını ifade eden Bakan Kasapoğlu konuşmasını şöyle noktaladı: “İzmir’deki gençlik çalışmalarımızı güçlendireceğiz. Karabağlar en fazla genç nüfusa sahip ilçelerden biri. En geniş anlamda spor yatırımına ihtiyacı olan ilçe. Gençlerin bakanı olarak an itibariyle Karabağlar’daki gençlik ve spor yatırımlarımızı masaya yatırıyoruz. İnanıyorum ki en kısa zamanda bu açığı tamamlama anlamında, yeni bir zirveyi yakalama anlamında adımlar atacağız. İnşallah önümüzdeki hafta adımlarımızı tek tek paylaşacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir