Antalya’da ailesinden 6 kişiyi rehin alan şahıs özgür bırakıldı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan 4 katlı binanın 3’üncü katında dehşet yaşandı.

Edinilen bilgiye nazaran, kardeşleri ile bir arada yaşayan Ali A., sabah saatlerinde annesi ve erkek kardeşi ile dolapta bulunan ve bozulma riski geçiren etlerin parçalanması yüzünden tartıştı.

Bu nedenle başlayan tartışma büyüyerek arbedeye dönüştü.

Bunun üzerine aile üyeleri polis karakoluna giderek kardeşlerinden şikayetçi oldu. Şikayet sonrası şahıs için konuttan uzaklaştırma kararı alındı.

5 yeğeni ve engelli kardeşini rehin aldı

Şahıs daha sonra aile yakınları karakolda iken süratle konuta gelerek konutta bulunan 5 yeğeni ve bir engelli kardeşini bıçakla rehin alıp babasını ve kardeşlerini aradı. Meskene gelen kardeşler ve baba içeri giremedi.

Durum 112 Acil Davet Merkezine bildirildi. İhbarın akabinde olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye takımı sevk edildi.

16 bin TL istedi

İHA’nın transferine nazaran, yaşları 4 ile 17 ortasında değişen 6 çocuğu rehin alan şahıs hür bırakması karşılığında hesabına 16 bin TL para gönderilmesini istedi.

1 saatlik ikna sonucu gözaltına alındı

Polis grupları ise daima şahıs ile irtibat kurarak hesabına paranın gönderileceğini belirtti. Şahıs yaklaşık 1 saat sonra ikna edilerek gözaltına alındı.

Şahıs özgür bırakıldı

Karakola götürüleceği sırada aile üyelerinin saldırısına uğrayan genci yeniden polis takımları zahmetle korudu. Çocukları rehin alınan kız kardeş ise vakit zaman hudut krizi geçirdi. Şahıs daha sonra polis aracına bindirilerek karakola götürüldü. Polis karakolunda süreçleri tamamlanan şahıs daha sonra özgür bırakıldı.