Android telefonlara özel Nothing Launcher, beta olarak çıkışını yaptı

Arkasında Carl Pei’nin yer aldığı Nothing şirketi tarafından hazırlanan Android telefonlara özel Nothing Launcher çıkışını yaptı.

OnePlus kurucularından Carl Pei‘nin pazarda ses getiren ilginç isimli şirketi Nothing, ilk donanım ürünü Nothing Ear 1 kablosuz kulaklık ile biliyorsunuz çok fazla olumlu yorum aldı. Ancak firma sadece bununla da kalmayacak. Şirketin ilk akıllı telefon modeli Nothing Phone 1, önümüzdeki aylarda görücüye çıkarılacak. Şimdilik tasarımı tam olarak gösterilmeyen ancak çok farklı olacağı iddia edilen telefon, firmanın paylaşımlara göre sektörü sallayacak özellikler sunacak. Çok yüksek ihtimalle şeffaf bir gövde yapısını benimseyecek Snapdragon işlemcili telefon, Nothing OS üzerine kurulacak. Firmanın temelde Android işletim sistemi üstüne kurulacak arayüz yapısı olan Nothing OS için kısa süre önce bir adım atıldı. Firma, ilk telefonunda sunulacak arayüzü şimdiden Nothing Launcher ile temel seviyede de olsa gözler önüne serdi. Beta olarak buradan indirilebilen arayüz, zaman içerisinde daha özel bir hale gelecek ve açıklamaya göre simgeler de değişecek.

Bu arayüzün şimdilik sadece Samsung Galaxy S21 serisi, Galaxy S22 serisi, Google Pixel 5 ve Pixel 6 telefonlarda çalıştığı belirtiliyor. İleride sürece OnePlus modellerinin ekleneceği de aktarılıyor.

Nothing OS, aktarıldığı kadarıyla Nothing Ear 1 özelinde üç yıl boyunca ana sürüm, dört yıl boyunca da güvenlik güncellemesi alacak şekilde tasarlanıyor. İlk akıllı telefonu ile büyük fark yaratma konusunda çok büyük iddialara bulunan firma, umuyoruz burada oluşan beklentiyi tam olarak karşılayabilir.

Nothing Phone 1 yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi