Ali Koç’tan 3 Temmuz göndermesi: Artık hesap sorma vakti

Fenerbahçe Lideri Ali Koç forma tanıtım lansmanında açıklamalarda bulundu. Sarı lacivertlilerin 3 Temmuz süreci ile ilgili gönderme yapan Koç, ”Allah kimsenin başına bu türlü bir iş getirmesin. Fakat artık hesap vakti” dedi.

Fenerbahçe’nin yeni dönem öncesi düzenlenen forma tanıtım gününde lider Ali Koç açıklamalarda bulundu. Forma lansmanındaki görüntü için konuşan sarı-lacivertli kulübün lideri, “Çok az biliyorduk biz de, tanıtım görüntüsü kusursuz ötesi olmuş. Uzun vakittir bu türlü bir görüntü görmemiştik. Bir de yeni formalarımızla enerjiyi alana yansıttığımız vakit işimiz daha da kolaylaşacak. Fenerbahçe’deyseniz, yöneticisiyseniz, sporcusuysanız, devamlı tenkit var. Bir tenkit de ‘Ne işiniz var Ülker Spor Salonu’nda?’ oldu. Biz neden buradayız, stadımızda bütün çatı değişiyor. Birinci maçımızı tam yetişmeyecek. Şu an inşaat halinde olduğu için bu aktifliği yapamadık” sözlerini kullandı.

”ALLAH KİMSENİN BAŞINA BU TÜRLÜ BİR İŞ GETİRMESİN”

3 Temmuz’a da göndermede bulunan Ali Koç, “Bugün her vakit için bizim için özel bir gün. Umudun, mutluluğun, hoşluğun, sarı-lacivertin ne demek olduğunu anlatan bir gün. Bu 19 Temmuz da bizim için bilhassa değerli. Niçin bilhassa kıymetli, zira 11 yıldır maruz bırakıldığımız 3 Temmuz kumpası, bunun gölgesi, iftirası, fitnesinden kurtulduğumuz sene. Biz Fenerbahçelilerin aslında kuşkusu yoktu ancak, her türlü hukuku düzeyiyle kurtulduğumuz sene. Bu yüzden çok kıymetli. Haklılığımızın resmen kanıtlandığı, masumiyetimizin resmen tescillendiği, o masumiyet karinesinin yerler altında ezildiği günleri hatırlayın. Nereden nereye geldik, işte vakit nelere kadir, gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkma huyu vardır. Neler çektiğimizi biz biliyoruz, lakin Fenerbahçe o gün de duruşuyla, asaletiyle, uğraşıyla, pek çok vakit, pek çok tarihte, yalnızca ülkemizde değil, dünyaya örnek olduğu üzere, burada da fevkalade bir duruş sergiledi. Yalnızca bizim değil, Allah kimsenin başına bu türlü bir iş getirmesin. Lakin artık hesap vakti. Bizim için daha iş bitmedi. Onu da burada tabir etmek istiyorum.” biçiminde konuştu.

“KOMBİNELER SAATLER İÇİNDE TÜKENDİ”

Formalar için taraftarlara ileti gönderen Ali Koç, “Kombinelere tüketmekte rekor kırdık bu sene. Saatler içinde tükendi kombineler. Taraftarımıza milyonların karşısında teşekkür ediyorum. Onların Fenerbahçe sevgisi, sadakati dünyada eşi olmayan bir düzeyde. Bunu da gösteriyorlar kombine satışlarında. Sizlerden ricam bu sene forma satışında da rekor kıralım.” dedi.

”EN BÜYÜK GAYE ŞAMPİYONLUK”

Dinamo Kiev ile oynanacak maça da değinen sarı-lacivertli yönetici, “Yarın Polonya’dan inşallah çok güzel bir skorla döneriz. İnşallah İstanbul’a gelince de bu işi bitirip, bundan sonraki tipe devam edeceğiz niyetleri için de yarınki maçı bitirelim.” kelamlarını kullandı.

En büyük gayelerinin şampiyonluk olduğunu söyleyen Ali Koç, “3 raundumuz var, gaye Şampiyonlar Ligi fakat en büyük gaye Cumhuriyet’in 100. yılında, bu ülkenin kurtuluşunda ve kuruluşunda çok kıymetli sorumluluk alan, bir spor kulübünün çok ötesinde olan, Fenerbahçe’ye yakışacağını düşündüğümüz bu yılda şampiyonluğu kazanmak” değerlendirmesini yaptı.

Ali Koç, son olarak, “Bu vesileyle, futbolcularımız, hocamızın, yolları açık, bahtları bol olsun. İnşallah âlâ bir skorla, umut vaat eden bir skorla Polonya’dan döneceğiz” diye konuştu.