Alanyaspor, Pedro Pereira’yı takımına kattı

Alanyaspor, 24 yaşındaki sağ bek Pedro Pereira’yı dönem sonuna kadar kiralık olarak takımına kattı.

Süper Lig takımlarından Corendon Alanyaspor, İtalya Seri A Ligi gruplarından Monza’da forma giyen sağ bek Pedro Pereira’yı bir yıllığına kiraladı.

Kulüp Lideri Hasan Çavuşoğlu, Cengiz Aydoğan Spor Tesisleri’nde gerçekleşen imza törenindeki konuşmasında sağ bek bölgesinde eksiklikleri olduğunu söyledi.

Bu bölgeyi güçlendirmek için teknik ve transfer komitesinin uzun müddettir çalıştığını anlatan Çavuşoğlu, “İtalya’da Monza grubundan sağ bek olarak Pedro Pereira’yı transfer ettik. Kulübümüze yararlı olacağına inanıyoruz. Genç, futbol bilgisi ve zekası olan düzgün bir futbolcu. Corendon Alanyaspor’a ve kendisine güzel olsun. Ortamıza güzel geldin diyoruz.” dedi.

“TAKIMA AŞİNAYDIM”

Portekizli 24 yaşındaki sağ bek oyuncusu Pedro Pereira ise transferden çok keyifli olduğunu belirtti.

Takımın başarısı ve kendisi için elinden geleceğini yapacağını anlatan Pedro Pereira, “Alanyaspor’u Wilson Eduardo’dan ötürü biliyordum. Onunla konuştuğumda ekiple ilgili çok olumlu bilgiler verdi. Bu da benim buraya gelişimi kolaylaştırdı. Gruba aşinaydım. Devir dönem sonuçları, puan durumundaki yerlerini gözlemliyordum. Türkiye liginde öteki gruplarda arkadaşlarım var. Onlardan da bilgiler aldım. Bu yüzden Muhteşem Lig’e de yargıcım. Aslında Üstün Lig ekipleri Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde çaba ettiği için Türkiye’deki ekiplere aşinayım.” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Pedro Pereira, mukaveleye imza attı.

(AA)