AKP’li eski vekilden çarpıcı argüman: ‘3 milyon 800 bin mülteci oy kullanacak’

Youtube’da ‘Bizim TV’ kanalında Şaban Sevinç’in konuğu olan eski AKP milletvekili Pelin Gündeş, vatandaşlık alanların yalnızca sığınmacılar olmadığını 250 bin dolara konut alanların da bunlara dahil olduğunu söyledi. Gündeş, “Vatandaşlığı bir kişi almıyor. 250 bin dolara vatandaşlık alan kişi ‘pasaport yırtıldı’ vs. üzere mazeretlerle diğerlerini da kendi çocuğu üzere gösterip birkaç kişiyi daha dahil ediyor. Türkiye’de vatandaşlık alanların sayısı 8 milyon 800 bin. Bana bu bilgiyi, kaynağının istihbarat olduğunu söyleyen, palavra söylemeyecek Türkiye’nin tanınmış bir gazetecisi verdi” dedi.

YARGI BU DAVALARLA DOLU

250 bin dolara mesken alan kişinin vatandaşlık aldıktan sonra sahip olduğu konutu satarak elde ettiği gelirle diğerlerine da vatandaşlık aldığını söyleyen Gündeş, “Yargı şu anda ‘benim çocuğum değildi lakin vatandaşlık alırken o denli göstermiştim’ biçiminde açılan davalarla dolu” dedi. 

8 milyon 800 bin kişinin 3 milyon 800 bininin oy kullanacağını argüman eden Gündeş, “AKP bu seçmenden 64 vekil çıkartmayı planlıyor” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.